Η Ρόζα της Σμύρνης

(Roza of Smyrna)


, | Διάρκεια: 97 λεπτά | Παραγωγή: , Ελλάδα, Τουρκία


Σμύρνη 1922: Η Ρόζα (Λήδα Πρωτοψάλτη), γόνος πλούσιας οικογένειας, παντρεύεται. Αθήνα 1987: H Ρόζα ζει με την εγγονή της Μαριάννα (Ευγενία Δημητροπούλου) και κουβαλάει ένα επτασφράγιστο μυστικό που δε θέλει να μοιραστεί με κανέναν. Όμως το συλλεκτικό πάθος του Δημήτρη (Τάσος Νούσιας), ενός αρχιτέκτονα, τον οδηγεί στα παράλια της Μικράς Ασίας και πιο συγκεκριμένα στα χνάρια της αινιγματικής Ρόζας. Μια παλιά φωτογραφία και ένα νυφικό είναι αρκετά για να ανασυρθεί μια παλιά ερωτική ιστορία και να γεννηθεί μια καινούργια.

Gallery:


  • ΡΟΖΑ_POSTER_FOR PRINT_35x50
  • roza

Βαθμολογία Χρηστών: 0.0 / 5


από 0 βαθμολογήσεις
Σύνδεση ή Δημιουργία Λογαριασμού για να βαθμολογήσεις την ταινία

Παίζεται σε: 66 αίθουσες
35 αίθουσες στην Αθήνα
8 αίθουσες στην Θεσσαλονίκη
23 αίθουσες στην Επαρχία


VILLAGE SHOPPING & MORE… – ΡΕΝΤΗ


• Αίθουσα 10 - COSMOTE
Καθημερινά 17.50, 20.00, 22.10
• Αίθουσα 15
Πέμπτη 19/01: 18.50, 21.00, 23.10
Παρασκευή 20/01: 18.50, 21.00, 23.10
Σάββατο 21/01: 16.30, 18.50, 21.00, 23.10
Κυριακή 22/01: 16.30, 18.50, 21.00, 23.10
Δευτέρα 23/01: 18.50, 21.00, 23.10
Τρίτη 24/01: 18.50, 21.00, 23.10
Τετάρτη 25/01: 18.50, 21.00, 23.10

VILLAGE CINEMAS-ΠΑΓΚΡΑΤΙ


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 18.40
• Αίθουσα 4
Καθημερινά 20.30, 22.45

VILLAGE WORLD-THE MALL ATHENS


• Αίθουσα 5 - EUROPA HEINEKEN
Κυριακή 22/01:
Τρίτη 24/01: 22.20
• Αίθουσα 8
Πέμπτη 19/01: 20.30, 22.50
Παρασκευή 20/01: 20.30, 22.50
Σάββατο 21/01: 20.30, 22.50
Κυριακή 22/01: 20.30, 22.50
Δευτέρα 23/01: 20.30, 22.50
Τετάρτη 25/01: 20.30, 22.50
• Αίθουσα 12
Πέμπτη 19/01: 17.10
Παρασκευή 20/01: 17.10
Σάββατο 21/01: 12.30, 14.45, 17.10
Κυριακή 22/01: 12.30, 14.45, 17.10
Δευτέρα 23/01: 17.10
Τρίτη 24/01: 17.10
Τετάρτη 25/01: 17.10

VILLAGE 9 CINEMAS-ΦΑΛΗΡΟ


• Αίθουσα 1
Πέμπτη 19/01: 18.50, 21.00, 23.10
Παρασκευή 20/01: 18.50, 21.00, 23.10
Σάββατο 21/01: 16.40, 18.50, 21.00, 23.10
Κυριακή 22/01: 16.40, 18.50, 21.00, 23.10
Δευτέρα 23/01: 18.50, 21.00, 23.10
Τρίτη 24/01: 18.50, 21.00, 23.10
Τετάρτη 25/01: 18.50, 21.00, 23.10
• Αίθουσα 9 - GOLD CLASS
Παρασκευή 20/01: 21.00
Σάββατο 21/01: 21.00
Κυριακή 22/01: 21.00
Δευτέρα 23/01: 21.00
Τρίτη 24/01: 21.00
Τετάρτη 25/01: 21.00

VILLAGE 5 CINEMAS – ATHENS METRO MALL


• Αίθουσα 4
Καθημερινά 19.20

ODEON STARCITY


• Αίθουσα 8
Καθημερινά 20.10

STER CINEMAS ΙΛΙΟΝ


• Αίθουσα 2
Πέμπτη 19/01: 19.00, 21.10
Παρασκευή 20/01: 21.10
Σάββατο 21/01: 19.00, 21.10
Κυριακή 22/01: 19.00, 21.10
Δευτέρα 23/01: 19.00, 21.10
Τρίτη 24/01: 19.00, 21.10
Τετάρτη 25/01: 19.00, 21.10

ΣΠΟΡΤΙΓΚ DIGITAL CINEMA


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 18.30

ΣΙΝΕΑΚ



Καθημερινά 17.40

ΑΕΛΛΩ CINEMAX 5+1


• Αίθουσα 4
Πέμπτη 19/01: 18.00 - 20.15
Παρασκευή 20/01: 18.00 - 20.15
Σάββατο 21/01: 15.45 -18.00 - 20.15
Κυριακή 22/01: 15.45 -18.00 - 20.15
Δευτέρα 23/01: 18.00 - 20.15
Τρίτη 24/01: 18.00 - 20.15
Τετάρτη 25/01: 18.00 - 20.15

ΑΘΗΝΑΙΟΝ (Αμπελόκηποι)


• Αίθουσα 2
Καθημερινά 18.00 - 20.00

ΑΘΗΝΑΙΟΝ CINEPOLIS


• Αίθουσα 2
Καθημερινά 17.00 - 19.00

ΑΙΓΛΗ 3D DIGITAL


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 18.20 - 20.30 - 22.30

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1 & 2 – ΕΤΟΥΑΛ Καλλιθέα


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 18.00

ΑΛΚΥΟΝΙΣ NEW STAR ART CINEMA



Πέμπτη 19/01: 19.30
Παρασκευή 20/01: 19.30
Σάββατο 21/01: 21.30
Κυριακή 22/01: 21.30
Δευτέρα 23/01: 19.30
Τρίτη 24/01: 19.30
Τετάρτη 25/01: 19.30

ΒΑΡΚΙΖΑ


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 18.10

ΔΙΑΝΑ (Μαρούσι)



Τετάρτη 25/01: 18.10

ΕΛΛΗ



Καθημερινά 18.00

ΚΗΦΙΣΙΑ CINEMAX 3 CLASS-CYTA



Καθημερινά 17.45 - 20.00 - 22.15

ΝΑΝΑ CINEMAX-CYTA


• Αίθουσα 2
Πέμπτη 19/01: 18.00 - 20.15
Παρασκευή 20/01: 18.00 - 20.15
Σάββατο 21/01: 15.45 - 18.00 - 20.15
Κυριακή 22/01: 15.45 - 18.00 - 20.15
Δευτέρα 23/01: 18.00 - 20.15
Τρίτη 24/01: 18.00 - 20.15
Τετάρτη 25/01: 18.00 - 20.15

ΟΝΑΡ-ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΑ DIGITAL CINEMA ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ.



Καθημερινά 20.00

ΟΝΕΙΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ. ΡΕΝΤΗ



Καθημερινά 20.30

OSCAR DIGITAL



Καθημερινά 18.00

ΚΙΝΗΜΑΤΟΘΕΑΤΡΑ ΛΑΜΠΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ – ΡΕΝΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ


• Αίθουσα 2
Καθημερινά 18.30

ΣΙΝΕ ΑΛΙΚΗ-ΔΗΜ. ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ



Πέμπτη 19/01: 21.00
Παρασκευή 20/01: 21.00
Σάββατο 21/01: 21.00
Κυριακή 22/01: 21.00
Δευτέρα 23/01: 21.00
Τρίτη 24/01: 21.00

ΑΝΟΙΞΙΣ ΧΑΙΔΑΡΙ


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 20.15

ΣΟΦΙΑ



Καθημερινά 20.30

ΤΡΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 18.15
• Αίθουσα 2
Καθημερινά 20.00

ΦΟΙΒΟΣ DIGITAL CINEMA



Καθημερινά 17.30

VILLAGE CINEMAS COSMOS


• Αίθουσα 8
Καθημερινά 18.30, 20.45

ODEON ΠΛΑΤΕΙΑ


• Αίθουσα 3
Καθημερινά 20.10

STER CINEMAS ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ


• Αίθουσα 10
Καθημερινά 18.40, 21.00

ΒΑΚΟΥΡΑ




ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ




ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ




ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΚΙΝ/ΦΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΣΥΚΕΩΝ




CINEPLEXX ONE


• Αίθουσα 6
Καθημερινά 19:40, 21:45

Βόλος


VILLAGE 4 CINEMAS-ΒΟΛΟΣ


• Αίθουσα 4
Καθημερινά 19.20

Αμαλιάδα


ΣΙΝΕ ΑΜΑΛΙΑΔΑ


• Αίθουσα 2

Κόρινθος


CINEMA ΑΠΟΛΛΩΝ (Κόρινθος)


• Αίθουσα 1

Καβάλα


ΑΠΟΛΛΩΝ CINEMA (Καβάλα)


• Αίθουσα 1

Λάρισα


VICTORIA CINEMAS


• Αίθουσα 1

Χανιά


ΕΛΛΗΝΙΣ CINEPLEX ΧΑΝΙΑ


• Αίθουσα 2

Κατερίνη


ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ


• Αίθουσα 2

Χαλκίδα


ΜΑΓΙΑ




Κοζάνη


ΟΛΥΜΠΙΟΝ (ΚΟΖΑΝΗ)


• Αίθουσα 1

Πύργος


ΟΡΦΕΑΣ CINEPLEX (Πύργος)


• Αίθουσα 3

Ρέθυμνο


CINELAND ΠΑΝΤΕΛΗΣ


• Αίθουσα 1

Λήμνος


ΣΙΝΕ ΜΑΡΟΥΛΑ




Βέροια


CINEMA STAR (Βέροια)


• Αίθουσα 2

Θήβα


ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΘΗΒΑΣ




Τρίκαλα


ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ


• Αίθουσα 2

Λιβαδειά


CINEPLEX ΦΙΛΙΠΠΟΣ


• Αίθουσα 1

Ηράκλειο


ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 18:30 & 20:30

Ηράκλειο


ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ


• Αίθουσα 5
Καθημερινά 20:30

Ιωάννινα


ODEON PARALIMNIO


• Αίθουσα 3
Καθημερινά 19:50

Ξάνθη


ODEON COSMOS (ΞΑΝΘΗ)


• Αίθουσα 2
Καθημερινά 18:10

Ηράκλειο


ODEON TALOS PLAZA


• Αίθουσα 7
Καθημερινά 19:50

Πάτρα


ODEON VESO MARE


• Αίθουσα 6
Καθημερινά 20:00

Ρόδος


ODEON METROPOL MULTI CINEMA


• Αίθουσα 1
Καθημερινά 19:30